A jövő évi költségvetés biztosítja a forrásokat a Magyar Honvédség korszerűsítésének folytatásához, Magyarország katonai kiadásai pedig már jövőre, a lekötött összegnél egy évvel korábban elérik a GDP két százalékát – idézte a honvédelmi miniszter közleményében. a Honvédelmi Minisztérium, amelyet szerdán juttattak el az MTI-hez.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf kiemelte, hogy Magyarország 2017 óta Közép-Európa egyik legjelentősebb katonai fejlesztési programját valósítja meg, amelynek időszerűségét és fontosságát a migrációs válság és a koronavírus-járvány utáni ukrajnai háború is alátámasztja.
A Honvédelmi Alap segítségével a Magyar Honvédség a jövőben sokkal nagyobb hangsúlyt fektet a kutatás-fejlesztésre és az innovációra, a honvédelmi ipar újjáépítése pedig tovább erősíti az ország gazdaságát – mondta. A miniszter hozzátette: a Honvédelmi Minisztérium a NATO-szabványoknak megfelelően 2023-ban a védelmi kiadások több mint 20 százalékát fordítja fejlesztésre.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf hangsúlyozta
a magyar kormány továbbra is nemzetstratégiai célnak tekinti egy erős, tehetséges, bátor, innovatív és csúcstechnológiás hadsereg felépítését, amely képes komoly elrettentő erőt nyújtani a változó világ kihívásainak való megfeleléshez.
A miniszter szerint jövőre három fő területre kell koncentrálniuk: a katonák egyéni és hadműveleti felszerelésének fejlesztésére és beszerzésére, a meglévő beszerzések integrálására a Magyar Honvédség eszközállományába, valamint új csapásmérő technológiák bevezetésére. .
Mint rámutatott, a védelmi innováció Magyarország nemzetbiztonsági érdeke, mert csökkenti importfüggőségét, növeli az ellátás biztonságát, és lehetőséget ad a rendszeresítendő védelmi eszközök korszerűsítésére, ezzel növelve a fegyveres erők harci hatékonyságát.
A honvédelmi miniszter is ezt mondta
Magyarország katonai erőinek továbbfejlesztésével tovább erősíti pozícióját a NATO-n belül.
2022-ben a Magyar Honvédség Gripen repülőgépei négy hónapig védték a balti légteret, a koszovói KFOR-missziónak az elmúlt évben magyar parancsnoka volt, és az orosz-ukrán hadjárat nyomán létrejött négy új harccsoport egyike. Magyarországon magyar vezetéssel háború tört ki.
Kiemelt fotó a Facebookon / Honvédelmi Minisztériumon keresztül