Az uniós költségvetési javaslatban szereplő javaslatok komolytalanok, és a jelenleginél is hátrányosabb helyzetbe hoznák Magyarországot – mondta Kovács Zoltán, a Miniszterelnökség nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkára a Pestisracok.hu szerdán.
Az államtitkár szerint Magyarország 11 éve érzi azt az igazságtalanságot, hogy objektív alap nélkül kiszemelték. Hozzátette: a migrációs válság 2015-ös kezdete óta Magyarország több mint 600 milliárd forintot (1,6 milliárd eurót) költött határvédelemre, de az Európai Unió egyetlen eurócentet sem adott Európa határainak védelmére.
❗️Az EU költségvetési javaslata komolytalan javaslatokkal méltánytalanul hátrányos helyzetbe hozza Magyarországot, és már 11 éve jogtalanul céloznak ránk alapos indok nélkül.
❗️A jogállami feltétel puszta politikai büntetés, hiszen Magyarország hatékonyan használta fel az uniós forrásokat, de ideológiai… pic.twitter.com/Ohlto7sJD9— Kovács Zoltán (@zoltanspox) 2023. június 28
Kovács Zoltán rámutatott: most az Európai Tanács korábbi döntését megkerülve olyan javaslatot terjesztettek elő, amely a mostaninál is hátrányosabb helyzetbe hozza Magyarországot az illegális migránsok fogadásának kötelező kvótáival és regisztrációs kötelezettséggel.
Az EU ugyanakkor visszatartja azokat a forrásokat, amelyek az ország hasznára válnának – húzta alá, hozzátéve: ez nem ajándékozás vagy adomány, hanem kompenzáció az európai államok közös piacán.
Az Európai Bizottság a múlt héten arra kérte a 27 tagállamot, hogy a 2027-ig tartó időszakra 66 milliárd euróval egészítsék ki a költségvetést. Ezzel kapcsolatban az államtitkár rámutatott, hogy az EU már több mint 70 milliárd eurót költött Ukrajna megsegítésére. , és további milliárdokat kér, hozzátéve, hogy Brüsszel eddig nem számolt el az elköltött pénzekkel. „Hol a pénz?” – tette fel a kérdést Kovács, aki felidézte, hogy mivel az EU nagy részletekben kér több pénzt, egyre erősödik a gyanú, hogy a Magyarországnak szánt pénz már nincs meg, már el is költötték.
A migránskvótáról azt mondta, 2015 óta minden tekintetben támogatják az illegális migrációt, ennél jobb ötletet, megoldást az elmúlt nyolc évben nem javasolt Brüsszel. Megerősítette: Magyarország megoldása egyértelmű: az uniós jogrendszernek és értékrendnek érintetlenül kell maradnia, ami csak a külső határok védelmével valósítható meg. Ezt az álláspontot osztják a közép-európai országok is – mutatott rá.
A magyar kormány minden lépése a magyar érdekek képviseletén alapul,
Kovács hangsúlyozta, hozzátéve, hogy a növekvő nézeteltérések nem azért vannak, mert Magyarország konfliktusosabbá vált, hanem azért, mert az Európai Bizottság és az Európai Parlament egyre több olyan területen próbál szabályozni és ajánlásokat tenni, amelyek nem az EU-t érintik. A hatáskörök és hatáskörök e lopakodó átruházása nem vezet messzire; inkább szétszakítja, semmint megerősíti a tagállamok közötti együttműködés szövetét – zárta szavait.
Kiemelt fotó a Facebookon keresztül/Kovács Zoltán