A házigazda Egyesült Államok nem jutott tovább a labdarúgó Copa America csoportköréből, mivel az utolsó fordulóban 1-0-ra kikapott Uruguaytól.

A Kansas Cityben rendezett mérkőzés egyetlen gólját Mathias Olivera, a Napoli hátvédje szerezte a 66. percben, amikor a kapusról kipattanó labdát közelről bepofozta. Az esetet hosszasan videózták, és bár az amerikaiak hevesen lest reklamáltak, a VAR végül úgy ítélte meg, érvényes volt a gól.

USA 0-1 URUGUAY | HIGHLIGHTS | CONMEBOL COPA AMÉRICA USA 2024™

Uruguay százszázalékos mutatóval nyerte meg a C csoportot, az USA pedig az első házigazda lett a Copán, amelyik nem élte túl a csoportkört.

A csoportból második helyezettként a Bolíviát 3-1-re legyőző Panama jutott tovább. Előbbi sorozatban a hatodik meccsét veszítette el,

a Copa Américán pedig zsinórban 15 vereséget gyűjtött be, utolsó győzelmét a 2015-ös tornán aratta Ecuador ellen (3-2).

Panama másodszor vesz részt a Copa Americán, 2016-ban – szintén az Egyesült Államokban – nem jutott a negyeddöntőbe.