Mintegy 800 kilogrammnyi hálóba és egyéb halászfelszerelésbe gabalyodott bálnát találtak Ausztrália partjainál – írja a The Guardian. A vízi emlőst szombaton, egy héttel első megfigyelése után kiszabadították a kötelek fogságából.

A bajba jutott hosszúszárnyú bálnát (Megaptera novaeangliae) még június 23-án vették észre, de eltűnt az emberek szeme elől, és legközelebb csak 28-án, pénteken bukkant elő újra. Az illetékes hatóságok ekkor egy nyomkövetőt helyeztek rá, hogy ne veszíthessék el még egyszer.

Másnap a mentőcsapat levágta a róla a 800 kilogrammnyi kötelet és bóját, amelyet aztán a rendőrség egy daruval emelt ki a vízből, hogy ne sodorhasson veszélybe más állatokat. Összesen körülbelül 185 méternyi kötéltől szabadították meg az állatot.

Rescue team cuts 800kg of tangled ropes and buoy from humpback whale off Gippsland coast

Ismereteink szerint a hosszúszárnyú bálnák akár 50-100 évig is élhetnek, azonban a hajók, a halászfelszerelések és a vízszennyezés ideje korán véget vethetnek életüknek. Hétfőn például egy másik bálna is veszélybe került Ausztráliában, miután cápahálóba gabalyodott egy strand közelében. Az állatot bámészkodók szabadították ki.

A becslések szerint a cápahálók csak Ausztrália Queensland államában majdnem 8000 tengeri állatot ejtettek fogságba 2014 és 2023 között, amelyek közül 734 védett volt.

Ossza meg
Exit mobile version